Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky fotografické soutěže "Mládí a (versus) stáří" 2012

Ti nejlepší si odnesli fotoaparát

 

Ti nejlepší si odnesli fotoaparát

 

ZLÍN – Zachytit soužití různých generací bylo hlavní myšlenkou fotografické soutěže Mládí a (versus) stáří, kterou vyhlásil Zlínský kraj 17. září loňského roku při příležitosti Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Dnes se soutěžící dozvěděli, která fotografie se odborné porotě líbila nejvíce. Ve 14 hodin totiž proběhlo na půdě krajského úřadu slavnostní vyhlášení výsledků. Čtyři nejlepší si mimo jiné odnesli kvalitní fotoaparát.

„Do soutěže se přihlásilo celkem 70 osob se 124 fotografiemi. Jejím hlavním cílem bylo upozornit na soužití a vztahy mladé a starší generace a napomoci vytvářet podmínky, jak stárnout sebevědomě a s důstojností. Měla přinést zamyšlení nad pomíjivostí života, zranitelností, závislostí a smrtelností,“ upřesnila iniciátorka a patronka soutěže krajská radní pro oblast sociálních věcí Taťána Nersesjan.

Do soutěže se mohli zapojit amatérští fotografové neomezeného věku s trvalým bydlištěm ve Zlínském kraji. Jejich snímky pak posoudila odborná porota ve složení: ředitel Ústavu reklamní fotografie a grafiky Fakulty multimediálních komunikací UTB Jaroslav Prokop, umělecký fotograf Zdeněk Hartinger, radní Zlínského kraje Taťána Nersesjan a tisková mluvčí Zlínského kraje Gabriela Sýkorová Dvorníková. Slavnostní odpoledne doprovodilo kulturní vystoupení Ladies BUDU Buchlovice a Lucie Zemanové. Výstava všech soutěžních fotografií je zároveň ode dneška k vidění v Expozici ve II. etáži Baťova mrakodrapu.

 

Výsledky

Zvláštní cena za příběh na fotografii:
snímek „Egon a Zoran“, soutěžící Marta Václavíková

Zvláštní ceny za humor na fotografii:
snímek „Jiné zájmy“, soutěžící Dušan Kimmer
snímek „Nedělní korzo“, soutěžící Rostislav Vajdák
snímek „Strukturovaný životopis Václava Chmelaře z Kostelce“, soutěžící Václav Chmelař 

Zvláštní cena za historickou fotografii:
snímek z roku 1962 „Otec a dcera“, soutěžící Zora Konečná 

Čestná uznání za snímek:
snímek „Když si babi s vnučkou hrají“, soutěžící Zora Konečná
snímek „Poslední přípitek“, soutěžící Marie Tormová
snímek „Skok 2“, soutěžící Jakub Feranec

Třetí místo (dva soutěžící):
snímek „Vnitřní oko nezná věk“, soutěžící Veronika Krejčí
snímek „Zvědavá“, soutěžící Štěpán Holčák

Druhé místo:
snímek „Horňácké slavnosti“, soutěžící Libor Velan

První místo:
snímek „Matka a syn“, soutěžící Stanislav Navrátil

 

Zpracovala: Gabriela Sýkorová Dvorníková 

31. 1. 2013

Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela                                    
tisková mluvčí                                                 
Krajský úřad Zlínského kraje                            
577 043 190 begin_of_the_skype_highlighting 577 043 190 BEZPLATNĚ  end_of_the_skype_highlighting, 731 555 161 begin_of_the_skype_highlighting 731 555 161 BEZPLATNĚ  end_of_the_skype_highlighting

Další fotografie

Foto k tiskové zprávě 2 - první místo: Stanislav Navrátil (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 3 - první místo: Stanislav Navrátil (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 4 - druhé místo: Libor Velan (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 5 - druhé místo: Libor Velan (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 6 - třetí místo: Štěpán Holčák (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 7 - třetí místo: Veronika Krejčí (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 8 - třetí místo: Veronika Krejčí (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 9 (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 10 (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 11 (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 12 (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 13 (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 14 (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 15 (foto: Petr Zákutný) Foto k tiskové zprávě 16 (foto: Petr Zákutný)